12 tipů, jak se připravit na focení

12 tipů, jak se připravit na focení

V jednoduchosti je krása!

Chcete se nechat vyfotit, ale bojíte se, protože s focením nemáte zkušenosti. Nevíte, jak se připravit na focení, co na sebe, jak se nalíčit nebo učesat? Pokud Vás čeká Vaše úplně první focení, nebuďte nervozní! Není se čeho bát. 🙂 Focení je hlavně zábava a platí zde základní pravidla, že v jednoduchosti a přirozenosti je krása.

Jak se připravit na focení

Zde je pár tipů, jak se připravit na focení dopředu a co vzít s sebou. Přípravy na focení nenechávejte na poslední chvíli. Vše si promyslete a poraďte se s někým, kdo Vás dobře zná, abyste zůstali autentičtí, zároveň ale komunikujte s fotografem.

Cokoliv, s čím si nebudete vědět rady, prokonzultujte se svým fotografem! S výsledkem musíte být spokojeni jak vy, tak fotograf, a bez komunikace to nepůjde. 😉

1. Ujasněte si, co se vám líbí

Popřemýšlejte dostatečně dopředu nad stylem fotografií, které chcete získat. Prohlížejte si časopisy, brouzdejte na internetu. Pro inspiraci a určení základní představy je skvělý prostředek Pinterest. Mrkněte např. na mojí galerii s inspiracíPoraďte se s fotografem a hlavně buďte sami sebou!

Příprava na focení - pinterest

2.Vyberte si vhodné období na focení

Někteří fotografové fotí pouze v exteriéru, proto občas závisí průběh focení také na ročním období. Ujasněte si tedy s fotografem předem, o jaké fotky máte zájem a zda je možné je v daném období nafotit. V závislosti na tom si domluvte termín. Ne každý má zájem o focení v bundě, je proto důležité sledovat počasí a vybrat si vhodné období. 😉

3. Připravte si různé kombinace oblečení

O oblečení přemýšlejte už několik dní dopředu – v závislosti na stylu focení! Nic nenechávejte na poslední chvíli. Ať máte vše promyšlené, čisté, vyžehlené, připravené.

4. Buďte ve výběru outfitu kreativní, ale nepřekombinujte

Pozor pro výběr oblečení na focení platí zlaté pravidlo, že v jednoduchosti je krása! Vyvarujte se proto výrazným vzorům, potiskům, logům, přílišným barevným kombinacím. To vše pak může odlákat pozornost.

5. Mějte více variací oblečení

Vezměte si s sebou různé druhy oblečení (nebrat troje šaty) – vezměte něco sportovního, něco romantického, něco pohodlného. Důležité je, abyste se vždycky cítili dobře.

6. Přijďte bez otlaků od gumiček

Oblečte se tak, aby Vám na kůži nevznikaly otlaky od oblečení, gumiček, ramínek, atd.

Přípravy na focení

7. Doplňky pomáhají tvořit atmosféru

Nebojte se doplňků a vezměte jich s sebou klidně více – od všeho něco. Brýle, kabelka, boty, náhrdelníky –  v závislosti na ročním období. Vše se dá rozdílně kombinovat a ve výsledku dodá fotkám šmrnc.

8. Nechte se rozmazlit

Zajděte před focením klidně ke kadeřníkovi či kosmetičce, které znáte a věříte jim – dodá vám to sebevědomí. Vždy se ale svěřte, že se jdete fotit a že chcete jen zkrášlit. Důležité je neprovádět čištění pleti a změny účesu – na to zajděte alespoň týden předem. 😉

9. Nepřeháněj líčení

Přirozená krása je ta nejkrásnější. Vždy používejte make-up, který odpovídá tónu vaší pleti.

10. Pijte hodně vody

Pár dní před focením pijte hodně vody, rozzáří to Vaši pokožku.

11. Dejte si pozor na maličkosti

Mějte upravené nehty, obočí, muži vousy. Nenechte si vyschnout rty – přineste s sebou také balzám na rty.

12. Dobře se vyspat a přijít odpočatí a s dobrou náladou!

A tuhle část nikdy nepodceňovat!

Napadají Vás další tipy, jak se připravit na focení a vyzrát tak na nervozitu? Dejte je vědět mě i ostatním do komentářů níže! 🙂

Photo shoot preparation