Svatba v Patokryjích: Verunka + Pavel

Svatba v Patokryjích: Verunka + Pavel

Svět je malý, ale občas může nějaký čas trvat, než narazíte na toho pravého. A je to vlastně dobře. Nakonec se ale může stát, že ho najdete tam, kde byste to třeba nejméně čekali.

Patokryje – vesnička s kouzelným rybníkem u Mostu o zhruba 400 obyvatelích, kde se na jedné místní zábavě potkali ONI. Verunka a Pavel. A právě v Patokryjích začal a stále pokračuje jejich příběh a společná cesta životem. A právě zde se konal také jejich svatební den.

Svatba rybník

A jestli někdo opravdu musí mít v manželském životě štěstí, pak jsou to právě oni dva. Počasí si prostě bohužel neobjednáte a tak občas nezbývá nic jiného než jen doufat a dělat, co se dá. I tak je ale nejdůležitější nebrat si to všechno, co se možná nepovede podle vašich představ nijak osobně a vlastně si to užít. A přesně v takovém duchu byl svatební den Verunky a Pavla.

svatební detaily

Svatební den tak trochu naruby, ale o to veselejší

Přijíždím do malé vesničky na začátku příprav. Nikdo se nezdá být nervozní. Vůbec. Tahle svatba je výjimečná a doma, tedy lépe řečeno na zahradě nevěsty a ženicha, kde jsou připravené stany se stoly pro hostinu, které dolaďuje rodina a přátelé. Slunko svítí a nikoho by snad možná ani nenapadlo, že se počasí může ještě tak nějak pokazit…

svatební stůl

U Patokryjského rybníka se tedy připravuje prostředí pro obřad. Koně i s povozem jsou objednány a Pavel má vše pod kontrolou. 🙂 Verunka je opečovávaná kadeřnicí a kosmetičkou a pěkně si tyto chvíle užívá. Ještě aby ne, však není v plánu se vdávat víckrát…

svatební detaily2

svatební přípravy nevěsta

Pavlik si ještě stihne vyžehlit košili, protože přeci nepůjde před oltář s ohyby a jde se na věc… Nikdy jsem nepřemýšlela, jak ženichovo přípravy proběhnou vlastně strašně rychle.

přípravy ženich

Pavel mi navíc vyrazil dech rychlostí, s jakou si uváže naprosto dokonalou kravatu. Nic proti pánové, máte můj obdiv všichni, kteří to zvládnete, ale tohle jsem ještě nezažila… No jo, myslivecká škola, to se holt pozná 🙂

přípravy ženich2

Jde se na věc…

Když je vše připraveno, začínají se do domu sjíždět nejbližší přátelé a rodina na společný oběd, který se bude konat ještě před obřadem. A spolu se všemi úžasnými svatebčany přichází bohužel také déšť… Ten ale rozhodně náladu nekazí, možná spíš naopak.

Svatební příběh

A tak během myrtování probíhá také záchrana židlí u svatebního stolu, které prostě byly ve špatný čas pod špatnou částí stanu. Suchých míst je ale stále dostatek, a tak s trochou improvizace oběd proběhne v naprosto pohodovém a veselém duchu. 🙂

svatební oběd

Poobědová zábava a hlídání počasí…

Po obědě přišel čas i na poobědovou siestu, kdy bylo ve všech možných mobilních aplikacích a Aladinech kontrolováno počasí. Vypadalo to, že se umoudřilo, jistota to ale nebyla… A zatím byl čas pro případný přesun obřadu do vnitřních prostor… Nic se ale nepřesouvalo a později se zjistilo, že nebylo třeba. A byla zábava pro malé i velké – HELIUM! To prostě nikdy nezklame… Balonky s heliem patří ke svatbám čím dál více. A nechyběly ani na této… 🙂

svatební přípravy

Svatební obřad v Patokryjích

Přišla hodina H a jejich čas… Koňské spřežení čekalo před domem u nevěstiných rodičů a svatebčané se ženichem se přesunuli k rybníčku vyčkávat na příjezd nevěsty.

svatební den

Pro čas obřadu, jakoby se všichni svatebčané modlili, aby zrovna alespoň na tu chvíli nepršelo… a splnilo se. Jen tak tak… Svatební proslov pana starosty byl dojemný a zároveň zábavný, a já jsem si mohla jen domýšlet, zda jsou ty slzy na tvářích spíše z dojetí nebo ze smíchu. Myslím ale, že právě obřad, kde oddávající zná osobně ženicha a nevěstu je tím nejkrásnějším pro ten velký den.

Svatební obřad

Jen co obřad skončil, přišel opět déšť… beze srandy. A já mám trochu výčitky, že jsem to nějak přivolala. Na předsvatební schůzce jsem totiž říkala, že se deště nebojím a vlastně je to výzva a nová inspirace – fotit v dešti, to se mi ještě nepřihodilo. A tak jsem si to asi zasloužila. No ale věřte, tolik vody najednou, to jsem vážně nechtěla!

Nastal čas oslav…

Svatební oslava

Oslavám ale déšť nebránil a naopak atmosféru uvolnil… už se nesledovala předpověď. Už se jen a pouze slavilo, tančilo a improvizovalo. Bláto – nebláto.

první tanec

svatební oslava2

Verunko a Pavliku, máte můj obdiv za to, jak jste vše brali optimisticky! Počasí prostě neporučíte a vy jste se s tím skvěle popasovali a já věřím, že ať už se ve vašem životě objeví jakékoliv překážky, vy je zvládnete stejně hravě… Za ten déšť asi stejně můžu já 😉

svatba rybník patokryje

Ať na vás čekají jen samé radosti a štěstí! 🙂

Vaše Janina